Kamery a kamerové systémy

K chytrému domu, nebo domácnosti neodmyslitelně patří chytré kamery

Chytré kamery zlepšují zabezpečení vašeho domu či pozemku. Umožňují streamování videa v reálném čase nejčastěji přes chytrý telefon a upozorňují notifikacemi na jakýkoliv pohyb. Zajímavými produkty jsou i termokamery pro odhalení úniku tepla či digitální kukátka. Přečtěte si více.

Výhody a funkce chytré kamery

Chytré kamery jsou univerzálním řešením pro monitorování jakéhokoliv dění ve vašem domě, bytě a jeho okolí. Kromě hlídání objektu je můžete využít i na kontrolu dětí, domácích mazlíčků nebo zapnutých přístrojů.

Vlastnosti chytré kamery

  1. Možnost dálkového streamování přes WiFi nebo síťový kabel LAN.
  2. V mnoha případech přítomnost nočního vidění.
  3. Ukládání záznamu do cloudu, FTP nebo na microSD kartu.
  4. Rozpoznávání osob, zvířat či automobilu a zasílání notifikací uživateli.
  5. U vybraných modelů komunikace s Apple HomeKit.

Venkovní chytré kamery

Venkovní chytré kamery zabezpečí váš dům, chatu, firmu, sklad či obchod. Ke kamerovému systému se kdykoliv můžete připojit třeba mobilem skrze speciální aplikaci, a sledovat tak aktuální dění v okolí. Možné je i zpětné přehrání záznamu pro zjištění příčiny problému, nehody nebo podezřelého pohybu.

Velice oblíbenými jsou digitální kukátka, které je z vnější strany dveří k nerozeznání od klasického kukátka. Z vnitřní strany je displej, který zobrazuje dění za dveřmi.

Vnitřní chytré kamery

Vnitřní chytré kamery spolehlivě pohlídají celou vaši domácnost. Přes mobil můžete kontrolovat, zdali jsou vaše děti a domácí mazlíčci v pořádku nebo jestli se zrovna po domě neprochází zloděj. Chytré kamery totiž dokážou detekovat neznámou tvář i pohyb a v závislosti na tom zaslat uživateli varovnou notifikaci.

Kamerové systémy

Kamerové systémy tvoří soubor chytrých kamer a nahrávacího zařízení.

IP kamery –

Tyto systémy jsou založeny na digitalizaci videosignálu. Pro snímání se používají síťové (IP) kamery. Tyto kamery vycházejí z analogových kamer, oproti nim jsou však vybaveny mechanismy pro přenos a zpracování videosignálu v digitální podobě. Každá síťová kamera má určitou IP adresu, s jejíž pomocí lze zařízení jednoznačně identifikovat na síti. Videosignál je přijímán počítačovými stanicemi, na níchž je pomocí specifického programového vybavení zobrazován nebo zaznamenáván. Síťové kamery lze bez jakýchkoli převodníků přímo připojit do ethernetové sítě a pomocí webového prohlížeče k ní přistupovat odkudkoli. Velmi kvalitní IP kamery pak mají i megapixelové rozlišení a kvalita je tak daleko lepší, než u analogových kamer. Lze tak jednou kvalitní IP kamerou nahradit několik analogových. Nevýhoda oproti analogovým kamerám je, že se nevyrábí tolik variant kamer, jako u analogových typů.

Výhody IP řešení:

  • podrobnější obrazová informace s množstvím detailů
  • přenos zvuku
  • snadnější kabelové rozvody
  • možnost napájení přímo po datovém kabelu PoE
  • možnost lokálního záznamu přímo v kameře

Rádi Vám poradíme s nejlepší možnou variantou právě pro Vás !